OKÖ404U
ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II
3. Ünite
Soru 1
I. Katılımlı gözlem
II. Günlük eğitim akışı hazırlama
III. Gözlem kayıtları tutma
IV. Çocukların aileleriyle görüşme
V. Gelişim raporu hazırlama
Yukarıdakilerden kaç tanesi Öğretmenlik II. dersi kapsamında öğretmen adayının yapması gereken işler arasında yer alır?
II. Günlük eğitim akışı hazırlama
III. Gözlem kayıtları tutma
IV. Çocukların aileleriyle görüşme
V. Gelişim raporu hazırlama
Yukarıdakilerden kaç tanesi Öğretmenlik II. dersi kapsamında öğretmen adayının yapması gereken işler arasında yer alır?
Soru 2
Dönem sonu sınavında portala toplam kaç haftalık rapor yüklenmelidir?
Soru 3
I. Günlük Eğitim Akışı
II. Aylık Eğitim Planlarında Kazanım ve Göstergelere Yer Verme Durum Çizelgesi
III. Aylık Eğitim Planlarında Kavramlara Yer Verme Durum Çizelgesi
IV. Gelişim Gözlem Formu
V. Gelişim Raporu
VI. Çocuğun ailesiyle görüşme raporu
Yukarıdakilerden kaç tanesi dönem sonu sınavında portala yüklenmelidir?
II. Aylık Eğitim Planlarında Kazanım ve Göstergelere Yer Verme Durum Çizelgesi
III. Aylık Eğitim Planlarında Kavramlara Yer Verme Durum Çizelgesi
IV. Gelişim Gözlem Formu
V. Gelişim Raporu
VI. Çocuğun ailesiyle görüşme raporu
Yukarıdakilerden kaç tanesi dönem sonu sınavında portala yüklenmelidir?
Soru 4
Dönem sonu sınavı uygulama raporlarına ilişkin puanın belirlenmesinde uygulama öğretmeni ve danışmanın verdikleri notların dönem sonu puanına etkilerinin oranı nedir?
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisi Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan etkinlikler arasında değildir?
Soru 6
"Deneyi öğretmenin anlatıp yalnızca kendisinin yaparak çocuklara göstermesi, çocuğun etkin katılımının sağlayamaz. Bunun yerine, öğretmen öncelikle beyin fırtınası tekniğini kullanarak, çocukların deneyle ilgili ipuçlarına ve bilgilere kendilerinin ulaşmalarını sağlayabilir. Ayrıca, deneyi gerçekleştirirken eğitim ortamını güvenli bir biçimde düzenleyerek bireysel ya da grup olarak çocukların deneye katılımlarını sağlamalıdır."
I. Yapıp gösterme
II. Sorgulama
III. Aktif katılımı sağlama
Metne göre yukarıda bahsi geçen hangi stratejilerin sınıf içerisinde kullanımı önerilmektedir?
I. Yapıp gösterme
II. Sorgulama
III. Aktif katılımı sağlama
Metne göre yukarıda bahsi geçen hangi stratejilerin sınıf içerisinde kullanımı önerilmektedir?
Soru 7
I. Kazanım ve Göstergeleri
II. Öğrenme Süreci
III. Aile Katılımı
IV. Değerlendirme
V. Uyarlama
VI. Planlama
VII. Uygulama
Etkinlik planı formatında yukarıda belirtilen başlıklardan kaç tanesi yer alır?
II. Öğrenme Süreci
III. Aile Katılımı
IV. Değerlendirme
V. Uyarlama
VI. Planlama
VII. Uygulama
Etkinlik planı formatında yukarıda belirtilen başlıklardan kaç tanesi yer alır?
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi etkinlik sonunda öğrencilere yöneltilen soru türlerinden değildir?
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisi gelişim gözlem formunda yer alan gelişim alanları arasında yer almaz?
Soru 10
I. Güne Başlama Zamanı
II. Oyun Zamanı
IV. Etkinlik Zamanı
VI. Günü Değerlendirme Zamanı
VIII. Genel Değerlendirme
Yukarıdakilerden kaç tanesi tam günlük eğitim akışı formatında yer alan başlıklar arasında yer alır?
II. Oyun Zamanı
IV. Etkinlik Zamanı
VI. Günü Değerlendirme Zamanı
VIII. Genel Değerlendirme
Yukarıdakilerden kaç tanesi tam günlük eğitim akışı formatında yer alan başlıklar arasında yer alır?
Soru 11
Aşağıdakilerden hangisi Öğretmenlik Uygulaması II. dersi kapsamında öğretmen adayının edinebileceği kazanımlardan değildir?
Soru 12
I. Deneyimli öğretmenlerle birlikte çalışma
II. Çocukları tanıma ve iletişim kurma
III. Okul yönetiminin isteklerine uygun planlamalar ve uygulamalar yapma
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri öğretmen adayının yaşayabileceği deneyimlerdendir?
II. Çocukları tanıma ve iletişim kurma
III. Okul yönetiminin isteklerine uygun planlamalar ve uygulamalar yapma
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri öğretmen adayının yaşayabileceği deneyimlerdendir?
Soru 13
Aşağıdakilerden hangisi Öğretmenlik Uygulaması II dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerdendir?
I. Günlük Eğitim Akışı hazırlamak ve uygulamak
II. Gelişim Gözlem Formunu doldurmak
III. Aylık mali planlamayı yapma
IV. Çocuğun ailesiyle görüşme yapma
I. Günlük Eğitim Akışı hazırlamak ve uygulamak
II. Gelişim Gözlem Formunu doldurmak
III. Aylık mali planlamayı yapma
IV. Çocuğun ailesiyle görüşme yapma
Soru 14
Aşağıdakilerden hangisi Öğretmenlik Uygulaması II. dersinin dönem sonu sınavında yüklenmesi gereken formlardan değildir?
Soru 15
I. Kazanım ve göstergelerin belirlenmesi
II. Öğrenme sürecinin oluşturulması
III. Sözcük ve kavramlara yer verilmesi
IV. Özel gereksinimli öğrenciler için uyarlamalara yer verilmesi
Yukarıdakilerden hangisi etkinlik planı oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalardandır?
II. Öğrenme sürecinin oluşturulması
III. Sözcük ve kavramlara yer verilmesi
IV. Özel gereksinimli öğrenciler için uyarlamalara yer verilmesi
Yukarıdakilerden hangisi etkinlik planı oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalardandır?
Soru 16
I. Çocuğun yaşı
II. Çocuğun gelişim düzeyi
III. Ailenin istekleri
IV. Farklı durum ve yerlerde farklı amaçlar için kullanılabilecek özellikler taşıması
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri materyal hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalardandır?
II. Çocuğun gelişim düzeyi
III. Ailenin istekleri
IV. Farklı durum ve yerlerde farklı amaçlar için kullanılabilecek özellikler taşıması
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri materyal hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalardandır?
Soru 17
Aşağıdakilerden hangisi günlük eğitim akışında yer alan ögelerden biridir?
Soru 18
I. Bilişsel gelişim
II. Fiziksel gelişim
III. Entelektüel gelişim
IV. Dil gelişimi
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri gelişim gözlem formunda yer alan gelişim alanlarındandır?
II. Fiziksel gelişim
III. Entelektüel gelişim
IV. Dil gelişimi
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri gelişim gözlem formunda yer alan gelişim alanlarındandır?
Soru 19
Aşağıdaki ifade Tam Günlük Eğitim Akışı’nın hangi başlığına bir örnek olarak verilebilir?
“Çocuklarla bu sabah okula gelirken çevrelerinde duydukları sesler hakkında konuşulur. Sonra hep birlikte bahçeye çıkılarak kısa bir yürüyüş yapılır ve tekrar çevredeki sesler dinlenir. Sınıfa geldikten sonra, çocuklara hangi öğrenme merkezinde oynamak istedikleri sorularak, karar vermelerine fırsat verilir.”
“Çocuklarla bu sabah okula gelirken çevrelerinde duydukları sesler hakkında konuşulur. Sonra hep birlikte bahçeye çıkılarak kısa bir yürüyüş yapılır ve tekrar çevredeki sesler dinlenir. Sınıfa geldikten sonra, çocuklara hangi öğrenme merkezinde oynamak istedikleri sorularak, karar vermelerine fırsat verilir.”
Soru 20
Aşağıdakilerden hangisi etkinlikler planlanırken hangi strateji, yöntem, teknik ve materyalin nasıl kullanılacağı, eğitim ortamının nasıl düzenleneceği ve öğretmenin buradaki rolüne ilişkin bilgilerin yer aldığı adımdır?